Chłopcy z defektem. Kogo unikać na portalach „randkowych”?

Sceneria: portal randkowy albo nawet taki, gdzie randki są opcją dla odbiorców treści dla dorosłych. Miejsca dla ludzi, którzy umawiają się na seks – cyber lub realny. Albo na „kawę”. Albo – co trochę rzadsze – chcą poznać inne bezpruderyjne osoby, przy których (bądź z którymi) mogą zachowywać się swobodnie, wyjść razem do klubu dla swingersów lub na orgię. Bardzo, bardzo rzadcy są potencjalni usługodawcy i producenci, szukający swoich klientów, pragnących na przykład wyposażyć swój loch w specjalnie zaprojektowane urządzenia.

Czujecie klimat, prawda?

Zmorą takich miejsc są chłopcy. Chłopcy dwudziestoletni, trzydziesto-, czterdziesto-, nawet starsi. Tacy, co by chcieli, ale nie mogą. Albo chcieliby, ale nikt ich nie chce.

Moje „ulubione” trzy typy chłopców:

Natarczywy Uległy

Natarczywy Uległy bardzo pragnie… czegoś. Marzy od dawna, żeby ktoś mu coś. Koniecznie. I próbuje to wymusić na każdej kolejnej osobie, która okaże mu zainteresowanie. Nigdy nie przyjdzie mu do głowy, że druga osoba może nie chcieć mu tego dać, bo jej preferencje nie są kompatybilne. Nie – będzie przekonywał. Będzie żebrał. Będzie żądał. Będzie robił wszystko, żeby dostać dokładnie to, czego chce, zasypywał opisami swoich fantazji, proponował wysłanie swoich zdjęć.

Na Natarczywego Uległego nie działa szukanie innych możliwości, które pasowałyby obydwu stronom – będzie myślał, że ma szansę. Odesłanie go do innej osoby nie działa – bo mało kto z nim chce gadać. Uprze się, że chce ciebie. Samarytańskie wyjaśnianie jak krowie na rowie, że ludzie mają różne preferencje – spływa po nim. Im dłużej jest się dla niego miłym, tym trudniej się go pozbyć.

Natarczywy Uległy nie rozumie, co robi źle. Nie rozumie, że w ogóle nie jest uległy, przeciwnie – że włazi ludziom na głowy i przytłacza ich swoim „realizuj mój fetysz, już!”.

Żeby go uciszyć, najlepiej go po prostu zablokować. Na niektórych działa obsobaczenie, inni – odmiana masochistyczna – przyjdą po więcej.

Marzyciel Niegrzeczny

Ten typ chciałby… zrobiłby… To ten typ, który nie lubi sobie fantazjować o wymyślonej osobie i chce sobie pofantazjować o rozmówcy. Przyjmij za pewnik, że masturbuje się podczas rozmowy.

Występuje w wielu różnych odmianach. Niektórzy Marzyciele Niegrzeczni udają, że wcale nie są Marzycielami i pozorują umawianie się na spotkanie, ale bardzo szybko przechodzą do swojego ulubionego -bym. Niektórzy są inteligentni, samoświadomi i całkiem dobrze operują słowem, więc można z nimi pomarzyć. Najbardziej denerwujący jest typ, który nie rozumie idei cyberseksu. Ogranicza się do jęków, jak to on chciałby coś-bardzo-pospolitego, na jakąś bardziej konstruktywną propozycję reaguje głupią miną i „ale przecież mnie tam nie ma”.

Cecha wspólna wszystkich Marzycieli Niegrzecznych: nie chce się spotkać. Bo się boi, bo ma kompleksy, bo za daleko, bo za drogo, bo za ciemno, bo nie widział twarzy (nie miejcie złudzeń: nie spotka się, potrzebuje fotki do fapfolderu), bo skłamał w profilu, bo…

Ale bardzo chętnie zrobiłby. Naprawdę.

Marzyciel Grzeczny

Ma wiele cech wspólnych z Natarczywym Uległym – żebrze o zainteresowanie i jest podobnie namolny, natomiast skrajnie różni się potrzebami. Szuka przyjaciół i wielkiej miłości. Zakochuje się w profilach i fotkach i fantazjuje o wspólnej przyszłości z każdym, kto mu odpisze.

Często przedstawia się jako „zwyczajny”, „normalny”, który szuka „miłych osób”, może też podawać metryczkę: imię, miejscowość, cyferki. W trakcie rozmowy okazuje się, że do bycia sensownym chłopakiem brakuje mu wysokiej oceny, szacunku do siebie i jakiegokolwiek życia społecznego.

Ten typ wieje desperacją. Uważa że niskie wymagania to jego zaleta. Może wprost powiedzieć, że nie przeszkadza mu, że jesteś zupełnie inną osobą niż sobie przed momentem wyobrażał. W zasadzie można powiedzieć, że nic mu nie przeszkadza. Nie zauważy, że go spławiasz, ale – na szczęście – przeważnie usłyszy „nie interesujesz mnie, pa”.

Marzyciele Grzeczni w większości byli kiedyś tymi dzieciakami, których nikt nie lubił, więc stawały się jeszcze milsze. Nadal stosują tę strategie. Smutne, ale bynajmniej nie seksowne.

*

Na żaden z typów (może poza inteligentnymi Marzycielami Niegrzecznymi, o ile rozumie się reguły gry) nie warto tracić czasu. W pakiecie z tym, co może być interesujące (kompatybilny Natarczywy Uległy, mający podobne zainteresowania Marzyciel Grzeczny) dostaje się duże dziecko, które ma w dupie ciebie jako osobę i chce tylko cukierka.

Czasami typy wpadają na siebie nawzajem, tym bardziej, że – wbrew temu jak je przedstawiłem – mają swoje żeńskie i genderqueerowe odpowiedniki. W najsmutniejsze interakcje wchodzą Marzyciele Grzeczni, którzy ufnie dają się wykorzystywać mamiącym obietnicą spotkania Marzycielom Niegrzecznym i, niekiedy, Natarczywym Uległym – tak zaślepieni własnymi fantazjami o związku, że nie widzą, że druga strona również traktuje je jak obiekt.

To, co pomaga w radzeniu sobie z typami, to umiejętność ich rozpoznania i traktowania z dużym dystansem. Oni po prostu będą pisać, marnować cudzy czas, składać obietnice bez pokrycia. Im szybciej włączysz im ignora – tym lepiej.

——

Autorka grafiki: Annie Leibovitz

Post By Marcin Rzeczkowski (28 Posts)

Absolwent psychologii w trakcie pisania bloga pracy magisterskiej. Wyoutowany transmężczyzna bez dysforii płciowej. Zwolennik rozwoju osobistego i znajdowania sposobów przezwyciężania swoich ograniczeń. Urodziny obchodzi w Dniu Pamięci Osób Transpłciowych (czytaj: Skorpion), więc tym bardziej aktywnie sprzeciwia się transseksualnej martyrologii, która zamienia osoby trans w łatwe ofiary. Wierzący niechrześcijanin z rodziny zasłużonej w walkach o niepodległość. Nonkonformista. Lubi koty.

Website: → Trans-Optymista

Connect

2 komentarzy do “Chłopcy z defektem. Kogo unikać na portalach „randkowych”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge